Skok ceny i złota po danych o inflacji Co dalej?

Udostępnij Komentuj Złoto od kilku tygodni nie drożeje, bo przegrywa konkurencję z coraz mocniejszym dolarem i amerykańskimi obligacjami osiągającymi wyższe rentowności. Szansą dla kruszcu może być nadciągająca recesja, gdyż wówczas metale szlachetne staną się dla inwestorów “bezpieczną przystanią”. W trakcie ostatnich kilku sesji S&P 500 dotarł do istotnego poziomu oporu wyznaczanego przez maksimum z przełomu maja i czerwca i minima z końca lutego i pierwszej połowy marca.

Czerwona strefa od 2,618 do 3,618 wg poziomów Fibonacciego. Tu cena nie zatrzymuje się na długo, ponieważ rynek znajduje się w silnym wykupieniu. Oczekuje się, że w tym roku fundusze giełdowe zgromadzą w swoich zapasach z 1205 ton metalu szlachetnego, co trzykrotnie przekracza poziom z 2019 roku. W przyszłym roku ten wskaźnik może wynieść 1362 tony. Pandemia upewniła inwestorów co do tego, że złoto powinno być częścią składową ich portfeli. Metal szlachetny stał się wiodącym instrumentem hedgingowania przed zmiennością na rynkach papierów wartościowych oraz ujemnymi stopami procentowymi.

Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej. Czy lepiej w tym roku postawić na akcje, obligacje czy surowce? Jak zacząć inwestować – o tym jest najnowszy odcinek podcastu Puls Biznesu do słuchania.

Bill Gates oddał w tym tygodniu 6 mld dol. Wciąż jest w piątce najbogatszych ludzi na świecie

Nie jest to jednak propozycja dla każdego, bo pierwsza wpłata sięga około 184 tys. Niektórzy analitycy techniczni zapowiadali na drugą połowę czerwca ruch w górę do poziomu 1900 dolarów za uncję. Podkreślali jednak, że zagrożeniem dla notowań “żółtego metalu” mogą być decyzje Fed.

Zapowiada nowe sklepy i szybki rozwój w internecie. Gdy stanie się jasne, że światowa gospodarka przeszła z fazy inflacyjnego boomu do inflacyjnego spowolnienia, akcje mogą pójść w odstawkę i wtedy nadejdzie czas złota. Lipcowe dane pokazały powrót do spadku wskaźnika nastrojów konsumenckich – wynika z Barometru Nastrojów Konsumenckich GfK. Choć początek okresu wakacyjnego był obiecujący dla większości Polaków, rosnące ceny sprawiły, iż wielu z nich zmienia plany urlopowe z zagranicznych na… W tym roku tylko co czwarty hotelarz lub restaurator liczy na więcej gości i zamówień.

złoto prognozy 2021

Podwyżki stóp poprzedza zajście w gospodarce odpowiednich warunków, a zmiana polityki jest często przez decydentów zapowiadana ze sporym wyprzedzeniem. W 2021 rok złoto straciło 3,6 proc., co stanowi największy roczny spadek od 2015 r. Tego wszystkiego nikt dzisiaj nie wie i wątpię, aby ktokolwiek potrafił trafnie to przewidzieć. W myśl zasady, że przyszłości nie da się przewidzieć, ale można się na nią przygotować. Jeżeli rok 2022 będzie podobny do swojego poprzednika, to złoto pewnie nie zabłyśnie. I nie ma się wtedy czym martwić, bo pozostałe składowe naszego portfela z nawiązką pozwolą nam to odrobić.

Analitycy Goldman Sachs podnieśli prognozę ceny złota do odpowiednio 2.300 USD/toz, 2.500 USD/toz i 2.500 USD/toz w perspektywie 3-, 6- i 12-miesięcznej. Poprzednio Goldman Sachs prognozował cenę złota w tych okresach na 1.950 USD/toz, 2.050 USD/toz i 2.150 USD/toz. Nowa prosta technologia taniego pozyskiwania złota z wody morskiej za pomocą pewnych genetycznie zmodyfikowanych bakterii sprawi że “wydobycie” zlota stanie się powszechne a jego cena spadnie do kilku dolarów za gram… Notowania złota utknęły w miejscu i są daleko od wyjścia powyżej szczytu z sierpnia 2020 r. Koniunktura na rynku kruszcu może jednak się poprawić, bo pojawiają się pierwsze pozytywne sygnały. Cena uncji złota przekroczyła dziś 1830 dolarów, co oznaczało najwyższy poziom od 6 tygodni.

Złoto w ostatnim czasie zyskuje wraz z wyższymi od prognoz odczytami inflacji w Stanach Zjednoczonych. Wskaźnik cen konsumpcyjnych w USA wzrósł w październiku o 6,2 proc. Notowania złota rozpoczęły bieżący tydzień spokojnie, jednak już od środy cena tego kruszcu dynamicznie rośnie. Ten scenariusz nie jest dużym zaskoczeniem, bowiem ostatnie dni na rynku złota kręciły się wokół środowej decyzji Fed ws. Te informacje pozytywnie wpłynęły na złoto, które…

Fed w centrum uwagi inwestorów na rynku złota

Cena złota zmienia się w odpowiedzi na czynniki makroekonomiczne oraz geopolityczne, XAU rośnie w okresach braku stabilności na rynkach finansowych i wstrząsów globalnych. Eksperci wielu agencji analitycznych uważają, że cena złota znajduje się na początku długoterminowego trendu wzrostowego. Б) W okresach wzrostu gospodarczego i giełdy złoto powinno “konkurować” o dochodowość i uwagę inwestorów.

złoto prognozy 2021

Zanim sprawdzimy, jakie są prognozy dla rynku złota na 2021, zobaczmy, jak kształtowała się cena złota w 2020. Złoto zyskało w tym roku ponad jak zaoszczędzić czas jako e-commerce marketer 20%, a notowania złota są aktualnie na historycznych szczytach. Na początku roku złoto kosztowało nieco ponad 1500 dolarów za uncję.

Czy warto kupić złoto? Zdaniem Tradera21 koniec podwyżek stóp może podbić ceny

I o ile podaż złota jest dość stała, to popyt potrafi bardzo szybko się zmieniać. Główną rolę w tym przypadku odgrywa właśnie zainteresowanie inwestorów czy instytucji finansowych. Oczywiście gospodarka także potrzebuje złota, jednak zmiany w tym zakresie są mniej dynamiczne. Działania pierwszych dwóch grup zależne są z kolei od koniunktury i nastrojów na rynku oraz polityki finansowej prowadzonej przez banki narodowe.

Na tym polu konkurencją dla złota czy srebra pozostały jedynie nieruchomości i kryptowaluty z bitcoinem na czele. Realnie ujemne stopy procentowe i szacowana na przeszło 18 bilionów dolarów sterta nominalnie ujemnie oprocentowanego długu stanowiły i wciąż stanowią fundamentalne wsparcie dla wycen metali szlachetnych. Jeszcze większe “baty” tradycyjnie już zebrało srebro, podczas marcowej paniki spadając w rejon 11 USD za uncję, czyli do najniższych poziomów od 11 lat. Rynkowe anomalie szybko dobiegły końca i wkrótce ceny metali szlachetnych zaczęły odjeżdżać w górę wykresów, reagując na bezprecedensową falę kreacji pieniądza przez banki centralne. Sama tylko Rezerwa Federalna wykreowała z powietrza ponad cztery biliony dolarów, czemu towarzyszyła ekskluzja długu publicznego i korporacyjnego w USA.

Ile macie oszczędności w wieku 40 lat?

Wraz ze zmianą pracy oraz wzrostem dochodów można stopniowo zwiększać procent miesięcznych oszczędności. W wieku 40 lat sytuacja zawodowa jest zwykle ustabilizowana, a miesięczne dochody kształtują się na stałym poziomie. Wówczas należy podnieść poprzeczkę oszczędzania do trzech lub czterech rocznych pensji.

Raport z amerykańskiego rynku pracy jest kluczowym odczytem makroekonomicznym nie tylko dla USA, ale dla całego świata finansowego, gdyż wpływa na notowania dolara, rynku akcji i determinuje zmiany stóp procentowych przez Fed. W tym momencie rynek pracy jest w zasadzie jedynym czynnikiem, który chroni Stany Zjednoczone przed realną recesją. Pojawia się w takim razie pytanie, czy rynek pracy wciąż jest mocny? Czy dojdzie jednak do szybkiej redukcji oczekiwań na podwyżki stóp w Stanach Zjednoczonych? Złoto kontynuuje odbicie w postaci formacji V Złoto jest wyżej, nawet pomimo ostatniego odbicia rentowności.

Myślisz o ulokowaniu oszczędności w złocie? Czy na takiej inwestycji da się zarobić w 2022 roku? Co radzą eksperci

Sprzyjało większe zainteresowanie remontami, niższe ceny surowców oraz kursy walutowe. Branża prawdopodobnie nie będzie mogła liczyć na podobny efekt, ale nie oznacza to całkowitego odwrócenia trendu i spadków – oceniają analitycy. Styczeń 2021 roku przyniesie całkowitą zmianę władzy w USA („niebieska fala”). Po wyborczej „dogrywce” w Georgii Partia Demokratyczna uzyska pełnię władzy, kontrolując Biały Dom i obie izby Kongresu. To otwiera drogę do bardzo nieodpowiedzialnej polityki gospodarczej w wykonaniu socjalistów.

Czy warto kupić złoto 2022?

Inwestycja w złoto 2022 wydaje się najlepszym rozwiązaniem w kontekście krajowej inflacji oraz konfliktów międzynarodowych. Co bardzo ważne, zakup złota przestał być przywilejem zarezerwowanym dla ekskluzywnego klubu najbogatszych Polaków.

To zwiększy popularność metalu szlachetnego wśród inwestorów w 2022 r. W tym artykule przeanalizujemy dane historyczne i opinie ekspertów, a następnie dokonamy prognozy cen złota na 2022 rok oraz lata kolejne. W takim otoczeniu bazującego apetytu na ryzyko popyt na dolara, postrzeganego wciąż jako bezpieczną walutę i fundament światowego rynku finansowego, był bardzo słaby. W łagodzeniu polityki przodowała amerykańska Rezerwa Federalna, co pogłębiło tarapaty najważniejszej waluty.

Kiedy dno w notowaniach złota?

Pod koniec czerwca średnia cena wyniesie około $2379. Ostatniego dnia 2024 roku cena zamknięcia osiągnie $2462. Według prognoz analityków Long Forecast cena otwarcia w styczniu 2023 r. Do końca roku oczekuje się na stopniowy trend spadkowy. Pod koniec czerwca cena zamknięcia będzie na poziomie $2306. Następnie gwałtownych wzlotów czy spadków nie będzie.

Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Wczorajsza sesja na rynku złota upływała pod znakiem wyczekiwania, a później reakcji na dane dotyczące inflacji CPI exxonmobil earnings preview for the third quarter of 2022 w Stanach Zjednoczonych. Odczyt, który okazał się niższy od oczekiwań, wyraźnie… W ciągu całego roku będzie stabilny wzrost z niewielkim spowolnieniem trendu wzrostowego we wrześniu i październiku.

Z uwagi na dynamikę zdarzeń trudno oszacować, czy będzie to już trwałe odbicie kursu, którego jednak spodziewają się analitycy. Cena złota z perspektywami na wzrosty Prognozy Citibank zakładają, że klient profesjonalny w III kwartale złoto osiągnie USD za uncję. Oparte na algorytmach prognozy Gov.capital zakładają cenę USD na koniec roku. Dużo dalej idzie Goldman Sachs, który – w razie wystąpienia recesji…

Leave a comment

Your email address will not be published.